0

Relacja z zawodów Mistrz Koła 2013

Kolejnymi zawodami z cyklu klasyfikacji dyscypliny spławikowej, które odbyły się w tym roku były Mistrzostwa Koła 2013. Po raz pierwszy od dawna konkurs został przeprowadzony w systemie dwuturowym. Dla wędkarzy była to nowość, ponieważ nie praktykowaliśmy takiego sposobu rozgrywania zawodów.
Teren połowów został podzielony na dwa sektory. Wędkarze, którzy wylosowali stanowiska w pierwszym sektorze, w drugiej turze losowali miejsca w drugim i odwrotnie. Pogoda nie sprzyjała, ale jak mówi wędkarskie powiedzenie „wędkarz zawsze sobie poradzi".
Po siedmiogodzinnym wędkowaniu wyłoniono Mistrza Koła 2013, którym został Zbyszko Sobkowiak (5320 gr), tuż za nim na podium stanął kol. Maciej Połomski (4530 gr.), na trzecim miejscu uplasował się Kazimierz Anioła (3480 gr.). Nasze panie też walczyły zaciekle. W kategorii kobiet zwyciężyła Maria Kowalec (2340 gr.), drugie miejsce zajęła Bożena Skrzypek (550 gr.). Zwycięzcy zostali obdarowani statuetkami, dyplomami i nagrodami. W trakcie rozdawania nagród rozpętała się ulewa, chrzest przeszedł nowo zakupiony namiot, pod którym schronili się wszyscy uczestnicy zawodów.

Fotorelacja dostępna w zakładce "Nasze galerie"

Z wędkarskim pozdrowieniem

Adam Stefaniak

Sekretarz Koła

Zawody organizowane przez Nasze Koło są współfinansowane ze środków dotacji Burmistrza Miasta Puszczykowa, Pana Andrzeja Balcerka.