Kłusownicy zatrzymani! Jest wyrok!

Aktualności | 2015-02-25 | Publikujący: Okręg PZW w Siedlcach

W nocy z niedzieli na poniedziałek 7/8 lipca 2014 roku strażnicy Państwowej Straży Rybackiej przy współudziale Społecznej Straży Rybackiej dokonali zatrzymania na gorącym uczynku dwóch kłusowników (trzeciemu udało się zbiec). "Elektrycy" grasowali na Bugu między Kózkami a Fronołowem. W łódce, oprócz agregatu prądotwórczego i ościenia, mieli około 70 kg ryb, w tym trzy sumy, ponad 60 szczupaków, klenie, jazie, liny, sandacze, leszcze, płocie oraz jedną świnkę. Kłusownicy zostali osadzeni w izbie zatrzymań w Siemiatyczach.

Strażnikom gratulujemy sukcesu i wyrażamy nadzieję, że sprawcy zostaną przykładnie ukarani.

Kłusownictwo nie popłaca. Opisani powyżej amatorzy darmowych ryb wysłuchali wyroku: po sześć miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywna po 600,00 złotych, zadośćuczynienie dla Okręgu PZW w Siedlcach łącznie
7 000,00 złotych, zwrot kosztów sądowych po 550,00 złotych, przepadek dowodów rzeczowych oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie go w lokalnej prasie "Głos Siemiatycz".

• darthv Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

Brawo dla Straży. Takich kłusoli powinno właśnie się karać a nie uganiać się za wędkarzami czy aby wpis zrobili w rejestrze. Za takie kłusowanie kary powinny być wysokie!

• ap120554 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

Gratulacje dla strażników. Uważam jednak, że kary powinny być dużo wyższe!

• adamchimera Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

pięknie w końcu może coś się zmieni, brawo strażnicy popieram tylko kontroli powinno być więcej,koledzy i koleżanki jak widzicie kłusoli nie odchodzcie dzwońcie na policje pozdrawiam strażników

• szejok jerzy Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

Gratulacje dla służb, kary zdecydowanie za małe, przy obecnej średniej kary powinny być najmniejsze do 1000 zł.w zwyż. Za to przewinienie każdy powinien zapłacic karę 5000 zł. Odstraszało by innych.

bogda1608

Moje serce się raduje. BRAWO!!! Nareszcie!!!. Kolegom strażnikom wielki ukłon i uznanie.
    Gdyby jeszcze tak dokładać, za zaśmiecanie brzegów rzek i jezior.

Wędkarka z koła PZW Nr 27 w Zielonej Górze

• Cz Piotr Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

tao1111

wypiszcie SSR czek na 500 zł na głowę za takie dobre uczynki.

• Sadłowski Artur Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

okonopstrag

Nawiązka całkiem całkiem. I by tak dalej. Tylko trzeba pamiętać że trzeba o nią wnioskować. No i brawa dla panów, że choć część tego ewenementu wyeliminują...

• Krystosiak Dariusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

Pięknie, q....a , piękinie ;-)) Widać że ZO przyłożyło się do sprawy a sąd przyłożył kłusownikom.

• Szczepanik Daniel Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

semafor31

''Paweł Barczyński''-za jaja? O nie, to by za ''delikatne''było w ich przypadku. Ja proponowałbym, aby te kabelki idące od akumulatora właśnie pod ich ''klejnoty'' podłączyć kilkakrotnie tak po......minucie.
    A dla panów z PSR i SSR wielkie brawa i podziękowania za uchwycenie kłusoli.

• Marcin Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

nygas135

Dobra robota Panowie z PSR i SSR ! ! !
    Kłusoli należy ścigać i tępić systematycznie i bez litości - trzeba jednak mieć na względzie przede wszystkim swoje bezpieczeństwo nie powinno się bezpośrednio interweniować i narażać na szwank swoje zdrowie, dzisiaj prawie każdy wędkarz ma tel. komórkowy i podczas gdy widzi jakiekolwiek nieprawidłowości powinien go dyskretnie (żeby nie wystraszyć kłusoli) użyć w celu poinformowania odpowiednich służb.

Jeśli sami nie zadbamy o nasze rybki, to niedługo żeby złapać cokolwiek nawet nie mówię o jakimś okazie, będziemy musieli udać się za granicę. Catch & Release

• Barczyński Paweł Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

barkley2323

Super Robota Strażnicy. A kłusoli za jaja i na latarnie.

• Krystosiak Dariusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

Brawo PSR. Pozostaje mieć nadzieję że okręg wyśle przedstawiciela na sprawę w sądzie i będzie się domagał rekompensaty za ryby i utracone korzyści. Ze strony okręgu gorzowskiego:
    Czyli za połowę tych kg sąd sypnął po ponad 7500 i to jest kara. Jak się okręg o swoje nie upomni do dostaną pewnie po 400, może 500 i żadnej rekompensaty dla PZW.
    Tego trzeciego co uciekał znaleziono, w tym tygodniu będzie ostatnie pożegnanie.

• jarek1711 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -5 + / -

Rozwiń
  • trapers Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

Z ostatnich informacji wynika, że trzeci z kłusowników, który uciekł skacząc do Bugu, niestety się utopił :-(
    Jest to bardzo przykre, bo kłusownik kłusownikiem, ale szkoda człowieka :-(

• ostrorog Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

wielkie gratulacje jak najwiecej takich akcji

• sylwek_karolak Data dodania: 6 lat temu Oceń: 12 + / -

BRAWO PSR, ja bym jeszcze kłusolą porządnie dojebał i potraktował paralizatorem

• Z Robert Data dodania: 6 lat temu Oceń: 11 + / -

robiz

I bardzo dobrze, sami kłusole w sieci :).
    Gratulacje dla PSR Siedlce

arnie

Podziękowania dla strażników za zaangażowanie. Brawo

• Drozd Waldemar Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -