Kolejna udana akcja SSR

Aktualności | 2015-11-18 | Publikujący: Koło PZW Nr. 90 Drzonowo

W dniu 12 listopada nasi koledzy - strażnicy SSR przeprowadzili udaną akcję nad rzeką Dębosznicą. Przyłapano na gorącym uczynku 2 kłusowników, mieszkańcow Sarbii, którzy kłusowali przy użyciu prądu elekektrycznego. Prąd ciągnęli w pobliskich zabudowań. Kłusole zdążyli tym razem uśmiercić 3 ryby. O przestępstwie powiadomiono Policję, która ujęła sprawców. Przyznali się oni do tego i wcześniejszych takich działań.

Gratulacje dla strażników za udaną akcję.

Coraz większe korzyści płyną z posługiwania się przez strażników nowoczesnym sprzętem do obserwacji nocnej i dziennej.

Dzięki jednej z fotopułapek, na zamiarze pozyskania ryb z jednej z okolicznych rzek przyłapano także ..zimorodka.