WYNIKI XII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPININGOWE PUCHAR WKS SANDACZ

XII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPININGOWE PUCHAR WKS SANDACZ

W dniu 19.06.2016r tradycyjnie już jak co roku staraniem Wędkarskiego Klubu Spinningowego Sandacz z Mińska Mazowieckiego oraz Zarządu Okręgu PZW Siedlce odbyły się XII Ogólnopolskie Spinningowe Zawody "Puchar WKS Sandacz".Zawody odbyły się na rzece Bug koło wsi Kózki.Zawody dodatkowo od wielu już lat są zaliczane do klasyfikacji GPX Okręgu PZW Siedlce.W niedzielę 19.06 w okolicach Mostu drogowego w Kózkach pojawiło się 65 specjalistów od połowu drapieżników.Rano na odprawie kolega Wiesław Lipiec,sędzia PZW klasy krajowej zapoznał z zasadami startu w zawodach,zawodnicy otrzymali prowiant na łowisko,wodę oraz znaczek okolicznościowy imprezy.Dzień zapowiadał się bardzo upalnie,stan wody w sumie nie napawał optymizmem,ale...no właśnie za to kochamy wędkarstwo,ponieważ jest nieprzewidywalne i tak było tym razem.Chwilę po rozpoczęciu łowienia do komisji sędziowskiej zaczęły spływać kolejne zgłoszenia złowionych ryb.Sędziowie mimo trudnego terenu i piekielnej pogody dwoili sie i troili by jak najszybciej dotrzec do zawodników zgłaszających kolejne złowione ryby.Ogólnie wystartowało 65 zawodników reprezentujących:Puławy,Żyrardów,Kodeń,Warszawę,Siedlce,MińskMazowiecki,Łochów,Siemiatycze,Konstantynów,Małkinię,Bielsk Podlaski,Białystok,Sokołów Podlaski.W trakcie 7godzinnej tury zawodnicy złowili 59 ryb z czego dominowały ryby większe.Wszystkie ryby odzyskały wolność i pływają dalej poniewaz nasza impreza od kilkunastu lat organizowana jest na tzw żywej rybie.Jak zwykle prym wiodły Bolenie,Szczupaki,Klenie i Okonie.Tradycyjnie już jak co roku na zestawach spinningistów pojawiły sie ryby objęte okresem ochronnym takie jak Brzany i Sumy.Największa wycholowana brzana miała ponad 80cm,a njawiększego suma wycholował kol.Adam Olędzki Team Spinmad.Adam popisał się anielską cierpliwością ponieważ wycholował suma 110cm na delikatny okoniowy zestaw!

Najwiekszą rybą zawodów okazał się Boleń 70cm złowiony przez kol.Połeć Michał koło nr17 Łaskarzew

fb_img_1468148246883.jpg20160619_134212.jpg

Po zakończeniu łowienia wszyscy zawoddnicy oraz sędziowie zostali zaproszeni na posiłek.W tym samym czasie sprawnie działała komisja sędziowska obliczająca wyniki zawodów.Po podliczeniu wyników okazało się że następujący zawodnicy zajeli czołowe lokaty:

1.Dębski Tomasz 2550pkt koło nr 19 Garwolin

2.Kowalski Łukasz 2140pkt koło nr 19 Garwolin

3.Połeć Michał 2110pkt koło nr 17 Łaskarzew

4.Bedmarz Andrzej 1300pkt Bielsk Podlaski

5.Wójcicki Emil 1290pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

6.Kucharek Sylwester 1170pkt koło nr 65 Małkinia

7.Biegaj Mirosław 1140pkt koło nr 65 Małkinia

8.Pietruczuk Tomasz 1050pkt Podlaski Klub Spiningowy Barwena

9.Rutkowski Tomasz 990pkt koło nr 34 EKO Siedlce

10.Żaczek Marcin 895pkt koło nr 19 Garwolin

Zawodnicy z czołowej szóstki zawodów otrzymali puchary,dyplomy oraz nagrody od naszych chojnych sponsorów,a między wszystkich zawodników startujących rozlosowano 30 pakietów upominków od naszych sponsorów.

W klasyfikacji GPX Okręgu Siedlce punktowane miejsca zajęli:

1.Dębski Tomasz 2550pkt koło nr 19 Garwolin

2.Kowalski Łukasz 2140pkt koło nr 19 Garwolin

3.Połeć Michał 2110pkt koło nr 17 Łaskarzew

4.Wojcicki Emil 1290pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

5.Rutkowski Tomasz 990pkt koło nr 34 EKO Siedlce

6.Żaczek Marcin 895pkt koło nr19 Garwolin

7.Kowalczyk Adam 795pkt koło nr 22 Mińsk Maz

8.Stępniak Tomasz 470pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

9.Karpiński Andrzej 430pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

10.Biardzki Mariusz 400pkt koło nr 33 Szczupak Siedlce

11.Duszczyk Michał 390pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

12.Maszkiewicz marcin 240pkt koło nr 19 Garwolin

13.Michalak Tomasz 210pkt koło nr 33 Szczupak Siedlce

14.Kłos Dariusz 190pkt koło nr 30 Sokołów Podlaski

15.Ryfka Marcin 110pkt koło nr 19 Garwolin

15.Maraszek Tomasz 110pkt WKS Sandacz Mińsk Maz

17.Pacek Marek 90pkt koło nr 19 Garwolin

18.Rutkowski Sławomir 70pkt koło nr 33 Szczupak Siedlce

Pozostali zawodnicy nie zaliczyli punktowanej ryby.

Sponsorami naszej imprezy byli:

-Firma Jaxon Poznań

-Firma Konger Warszawa

-Blue Delphin Tapes

-Spinmad Siedlce

-Siek Woblery Marek Wieczorek Zwoleń

-WKS Sandacz Mińsk Maz

-Zarząd Okegu PZW w Siedlcach

Serdecznie dziekujemy za wsparcie naszej imprezy.

Szczególne podziękowania dla wszystkich zawodników oraz składu sędziowskiego za wytrwałą i ciężką pracę w trudnym terenie.

Serdecznie zapraszamy za rok!